Trening z Sensei Paulo Afonso – Brazylia

 

1 kwietnia wbrew przyjętej tradycji było bardzo na poważnie. Sobotę od godz.10 rozpoczęliśmy przygotowaniami do nadchodzących Mistrzostw Polski, gdzie szlifowaliśmy nasze układy drużynowe. Kiedy zegar oświadczył wszystkim, że właśnie wybiło samo południe rozpoczął się trening z gościem specjalnym, gdzie na nasze zaproszenie przyjechał do Czerwieńska Sensei Paulo Afonso de Paiva Neto, legenda brazylijskiego MMA oraz pionier tej sztuki walki na świecie. Posiadacz aktualnie stopnia 7 DAN w federacji WTKF oraz 3 DAN w JKA oraz czarnego pasa w Ju-Jitsu.

Pierwszy zawodnik karate w Brazylii walczący w VALE-TUDO (początki MMA, w których nie było konkurencji wagowych i walczono na gołe pięści). Siedmiokrotny zwycięzca przed czasem i niekwestionowany mistrz w tej sztuce walki. Ośmiokrotny Mistrz Brazylii w kumite indywidualnym w karate i zwycięzca Pucharu Świata. Zdobywca pasa mistrzowskiego w boksie (Brazylia). Jest również konsultantem oraz sparing-partnerem wielu zawodników sztuk walki między innymi Mistrza Świata w Karate Combat Fight – Jesus Lopeza. Trener i prywatnie przyjaciel Lyoto Maschidy, zdobywcy pasa federacji UFC w wadze półciężkiej.

Cóż więcej można powiedzieć – Autorytet i tak naprawdę przypomniał nam do czego służy karate…. nie dla sławy, medali, rywalizacji sportowej … tylko do własnej obrony, swoich bliskich przed sytuacjami, które mogą się wydarzyć w naszym życiu codziennym.

Dziękujemy Sensei za Twój trening i poświęcony dla nas czas… Bo Człowiek jest Najważniejszy …

Podziękowania dla Fundacji Białoczerwona,Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, Paweł Kasperkiewicz.