Pierwsze nasze juniorskie medale na MP w karate tradycyjnym

Minęły już 2 lata od momentu powołaniu do życia Akademii BUDO i Rozwoju Osobowości. Przez ten okres nasz klub zawodniczo zdobył praktycznie wszystko, co było możliwe w Polsce i za granicą w kategoriach dziecięcych.

12 czerwca 2021 zapisujemy na kartach historii naszego stowarzyszenia pierwsze medale w kategorii junior wywalczone na Mistrzostwach Polski we Wrocławiu. Nie była łatwo, poziom zawodów był bardzo wysoki, ilość zawodników w poszczególnych konkurencjach bardzo duża, tym bardziej cieszą nas wywalczone medale. Założony kilka lat temu cel został osiągnięty, dzięki ciągłej pracy nad techniką i rozwoju swojej osobowości. „Potencjał w Was drzemie ogromny” – powiedziałby Mistrz Joda.

Jesteśmy dumni z naszych wszystkich zawodników, którzy dzielnie walczą do końca i nigdy nie odpuszczają. Choć czasem się nie udaje to sam fakt udziału w tak prestiżowych zawodach już jest wyróżnieniem.

Nasz 4 osobowy ABiRO-Team w składzie (Jan Tański, Kacper Kiczak, Marek Brandyk, Aleksander Pietryka i Sensei Dariusz Hejduk) wrócił do Zielonej Góry z 3 medalami.

Gratulacje dla Wszystkich zawodników i dla ABiRO-Family za doping i wsparcie na mistrzostwach.

  • Aleksander Pietryka – srebrny medal w KUMITE indywidualnym – junior młodszy,
  • Kacper Kiczak – brązowy medal w KATA indywidualnym – junior młodszy,
  • Marek Brandyk, Kacper Kiczak, Aleksander Pietryka – brązowy medal w KATA drużynowym – junior młodszy/junior,
  • Dariusz Hejduk – czwarte miejsce w KATA indywidualnym Weteran.