Najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia ABiRO w 2023 roku.

Sportowo wywalczyliśmy łącznie 403 medale (133 złotych, 115 srebrnych i 155 brązowych), biorąc udział w 18 turniejach karate.

Do najważniejszych naszych medalowych osiągnięć należą:

  • Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego (PUKT): 14 medali.
  • Mistrzostwa Polskiej Federacji Japońskiego Karate (JKA): 4 medale.
  • Drużynowy Puchar Polski: 2 medale.
  • II OPEN TRADITIONAL KARATE-DO WORLD CUP: 12 medali.
  • 3rd ITKF Europe Open Karate Cup: 4 medale.

Zorganizowaliśmy w Zielonej Górze II Ogólnopolski Turniej Karate “Midoriyama CUP”, w którym uczestniczyli zawodnicy z 14 klubów Polskiej Unii Karate Tradycyjnego oraz w Czerwieńsku dla klubowiczów ABiRO VI Noworoczny Turniej w Karate Tradycyjnym „KARATE-DO CUP”.

Kontynuowaliśmy naszą działalność w przedszkolach według ogólnopolskiego programu „Mały Karateka”, gdzie przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy kolejne wielkie święto dla najmłodszych „Dzień Małego Karateki”.

Wspólnie z sekcją Senshinkan powołaliśmy do życia nasz autorski projekt „Złota 5 BUDO”, gdzie w postaci warsztatów staramy się przybliżać naszym sympatykom 5 najważniejszy japońskich stuk walk: Karate, Aikido, Jodo, Iaido i Kendo.

Zorganizowaliśmy dwie „Półkolonie z Karate” i „Letni Obóz Sportowy KARATE CAMP”

Dodatkowo braliśmy udział w 16 wydarzeniach do których można zaliczyć: seminaria, kursy, staże techniczne, pokazy czy międzyklubowe zgrupowania i treningi karate.

Rok 2023 minął w tzw. „oka mgnieniu”, był pełny podróży i startów turniejowych oraz spotkań poszerzających nasze umiejętności i doświadczenia…

Dziękujemy wszystkim trenującym w Akademii, naszym zawodnikom, sympatykom, a przede wszystkim rodzicom za pomoc w realizacji naszych celów, nieustające wsparcie, wiarę w to, co robimy i zaangażowanie każdego dnia. Bo łączy nas pasja, a ciągły rozwój jest najważniejszy!