Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym 2024 w Łodzi

W sobotę 20 kwietnia i w niedzielę 21 kwietnia 2024 nasza 26 osobowa reprezentacja zawodników Akademii BUDO i Rozwoju Osobowości z dumą uczestniczyła w Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym, które w tym roku odbywały się w Łodzi. Sport Arena Łódź zgromadziła 714 zawodników z 35 klubów w Polsce. Dla wszystkich uczestników były to najważniejsze i największe krajowe zawody rozgrywane przez 2 dni.

Łódź to szczególne miejsce na mapie polskiego karate. To właśnie tutaj w latach 70. powstała jedna z pierwszych sekcji karate w Polsce, prowadzona przez japońskiego mistrza Chiyomaro Shimoda. Uczniem Shimody był Sensei Włodzimierz Kwieciński 9 dan, prekursor karate tradycyjnego w naszym kraju.

Organizatorem zawodów była Polska Unia Karate Tradycyjnego wraz z Łódzkim Klubem Karate Tradycyjnego, Łódzką Akademią Karate Tradycyjnego oraz Karate Team Bełchatów.

Patronat nad wydarzeniem objął Władysław Kosiniak-Kamysz – Wicepremier, Minister Obrony Narodowej.

W 2-dniowej imprezie wzięło udział w sumie ponad 1000 uczestników (714 zawodników, 80 coachów, 50 sędziów, 50 osób z obsługi technicznej oraz setki rodziców i opiekunów).

Zmagania toczono w 8 kategoriach wiekowych na 6 matach, a łącznie rozegrano 105 konkurencji.

Akademia BUDO i Rozwoju Osobowości wywalczyła łącznie 18 medali (3 złote, 7 srebrnych i 8 brązowych).

W konkurencjach indywidualnych sukcesy odnieśli:

  • złote medale (2x Lidia Piosik, Oliwia Kużel),
  • srebrne medale (Adam Sobotka, Wojciech Łukaszewski ,Marta Wojcieszak, Kacper Kiczak, Karolina Kiczak, Wojciech Augustyniak),
  • brązowe medale (2x Mikołaj Matecki, Adam Sobotka, Maurycy Łosowski, Igor Kudła, Kacper Jarzyński, Marta Wojcieszak).

W konkurencjach drużynowych wywalczyliśmy:

  • srebrny medal dla drużyny w składzie (Cyprian Stachowiak, Wojciech Łukaszewski, Adam Sobotka),
  • brązowy medal dla drużyny w składzie (Lidia Piosik, Oliwia Kużel, Antonina Kostyra).

Podziękowania należą się dla wszystkich naszych zawodników. To były bardzo dobre starty, gdzie czasami mało brakowało, żeby rywalizować z najlepszymi w finałowej 4 zawodników. Poziom wyszkolenia był bardzo wysoki, a zdarzały się konkurencje z ponad 50 zawodnikami.

Gratulacje i podziękowania za godne reprezentowanie ABiRO otrzymuje: Jędrzej Piwko, Hanna Piwko, Aleksandra Chmura, Ismena Łosowska, Maja Wołejko, Franciszek Kaszubski, Adam Matecki, Aleksandra Kluj, Jan Nowicki, Krzysztof Ratowicz, Adam Lepa, Filip Kielan.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Coachów za wsparcie zawodników w czasie startów i rodzicom za doping.

MEGA GRATULACJE dla Oliwii Kużel, która już 4 rok z rzędy zdobywa 1 miejsce na Mistrzostwach Polski.

Nasza praca na treningach, szkoleniach i dodatkowych przygotowaniach zawodników do startów w turniejach przynosi zakładane efekty. Wszystko zdobywa się w pocie czoła, systematyczną pracą, stawiając sobie najwyższe cele. Dziękujemy, że jesteście z Nami przynosząc swoją obecnością i zaangażowaniem nową jakość i radość z każdego dnia. „ARIGATO”.

Dziękujemy Miasto Zielona Góra za wsparcie finansowe dla naszych zawodników.