Mali Wspaniali Orlik CUP 2021

17 września na boisku Szkoły Podstawowej w Czerwieńsku odbyło się wydarzenie o charakterze sportowym „Mali Wspaniali Orlik CUP 2021”. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnych próbowały swoich sił w różnych konkurencjach sportowych takich jak: bieg na 20 metrów, skok w dal z miejsca, rzut w kręgle, rozgrywki piłki nożnej i mini turniej/pokaz karate.

Wszystkie konkurencje udało nam się zakończyć tuż przed deszczem a nad bezpieczeństwem dzieci czuwał ratownik medyczny. Każdy uczestnik, za aktywny udział w konkurencjach sportowych otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i bidon.

W zmaganiach sportowych wzięły udział dzieci z Przedszkola w Czerwieńsku, Przedszkola w Nietkowie, Szkoły Podstawowej w Czerwieńsku i Nietkowie. Całe wydarzenie odbyło się w ramach programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Sport Wszystkich Dzieci 2021”, Fundacji „Mali Wspaniali” oraz Akademii BUDO i Rozwoju Osobowości. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas na sportowo, rodzicom i nauczycielom za pomoc przy organizacji a Panu Dyrektorowi SP-Czerwieńsk Jackowi Gębickiemu za udostępnienie miejsca w szkole.