2019 – Aktywności ABiRO

Ostatni wspólny trening karate w starym roku

Powoli, powoli lub jak kto woli MEGA szybko zbliżyliśmy się do końca roku 2019.

Poniedziałek 30 grudnia będzie długo gościł w mojej pamięci… dziś, bowiem odbył się ostatni trening w tym roku.

Nie spodziewałem się tak dużej frekwencji a szczególnie bardzo dużej aktywności rodziców… duże BRAWA dla wszystkich… dla takich chwil warto być i z radością ćwiczyć z Wami…

Jeszcze raz dziękuję, że jesteście z Nami i wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku 2020.

Ogólnopolski Gwiazdkowy Turniej Karate JKA – Żary 2019

Obietnica od Świętego Mikołaja to poważna sprawa… jak powiedział tak zrobił, tym razem przy okazji Ogólnopolskiego Gwiazdkowego Turnieju Karate JKA w Żarach. Skład ABiRO Team w liczbach się nie zmienił za to zdobycze medalowe i to bardzo….

Po raz pierwszy zdobywamy miejsce na podium w KATA Drużynowym – brązowym medal dla Cypriana, Kryspina i Wojtka – SUPER !!!

W konkurencjach indywidualnych KATA oraz Kumite Helena i Kryspin zdobywają złote i srebrne medale, Ula srebrny medal w KATA, Cyprian złoty medal w Kumite i Wojtek brązowy medal w KATA. Gratulacje !!!

XXIII Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Karate Tradycyjnego – Głuchołazy 2019

Jeszcze przed świętami naszych zawodników odwiedził Mikołaj…

… tym razem na XXIII Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Karate Tradycyjnego w Głuchołazach.

Po takich prezentach od samego Świętego nie pozostało nic innego, żeby sprawić mu radość i powalczyć o medale…

6 osobowy ABiRO Team wywalczył 5 medali (Cyprian złoty medal, Helena i Wojtek srebrne medale a Kryspin i Kacper brązowe medale)…

Święty Miki – był zadowolony i obiecał, że jeszcze w grudniu będzie 2 razy.

OCHI CUP (JKA)- Krotoszyn 2019

Grudzień rozpoczynamy kolejnymi sukcesami. Na zaproszenie JKA Polska, ABiRO Team w składzie 4 osobowym wziął udział 1 grudnia w kolejnym turnieju Japan Karate Association Polska „OCHI CUP” tym razem w Krotoszynie (Stary Rynek – bardzo ładny).

WRACAMY z MEDALAMI. Na szczególne brawa zasługuje Helena, która po raz pierwszy startowała na turnieju JKA Polska i od razu z ogromnym sukcesem – 2 złote medale w konkurencji KATA i Kumite. Kryspin wywalczył złoty medal w KATA i srebrny w Kumite, Cyprian srebrny w KATA i brązowy w Kumite no i mamy też brązowego medalistę Floriana w KATA.

Razem 4 osobowa drużyna ABiRO zdobyła 7 medali (3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe). Cóż więcej dodać – MEGA GRATULACJE !!!

Puchar Wielkopolski – Gniezno 2019

GNIEZNO Pierwsza Stolica POLSKI i Puchar Wielkopolski 23 listopada 2019 to już historia, jednak dla ABiRO Team zawsze w naszej pamięci.

Akademię reprezentowały 2 zawodniczki i 6 zawodników. Startowaliśmy w kategoriach dziecięcych i kategorii młodzik. Był to kolejny jakże uda start pełen wrażeń i emocji do samego końca.

Dziękujemy za udział, udane starty i wsparcie rodziców. Wyniki przedstawiają się następująco: złote medale w swoich kategoriach zdobyli: Cyprian, Adam, Kryspin, Urszula, Helena, srebrne medale: Helena i Kacper, brązowy medal: Gabriel.

Było SUPER !!!

Staż Techniczny z Sensei Tatsuya Naka 7 Dan JKA HQ Tokio

Everyone listen!

Sensei Tatsuya Naka has extensive knowledge and experience, many years of training in budo karate.

This is the way to take the challenge. I recommend it to everyone. I have been there and I have participated.

“Who is interested in, he knows, who actively trains, has been there and recommends it.”

Thank you Japan Karate Association Polska.

2nd World Children Traditional Karate Championship

Brno w Czechach przywitało nas na początku 9 listopada drobnym deszczem, jednak wojownicy „ABiRO Team” lubią taką pogodę – „nie za słodką i nie za gorzką”. Każdy dorosły wie, co jest najlepszego w Czechach… i skąd pochodzi nasza babcia.

10 listopada rozpoczęliśmy 14 godzinny „maraton” na Arenie DRFG. Dziś 2nd World Children Traditional Karate Championship – 2019 to piękna historia. Bardzo udane starty naszych zawodników. Wiele razy po wygranych pojedynkach kończyliśmy swój udział w ćwierćfinałach lub półfinałach. Kilka razy zdobywaliśmy 4 miejsca – niestety poza podium – tak też bywa. Jednak optymizm jest w nas ogromny, kiedy do przejścia jest 20, 30 lub 60 zawodników TO JEST SUKCES !!! – taka wygrana cieszy podwójnie. Na imprezie startowało 1200 zawodników MEGA !!! W mistrzostwach wzięli udział: Florek, Cyprian, Kryspin, Adam, Wojtek, Hela, Gabriel, Marek, Alex i Kacper reprezentując ABiRO.

Wielkie gratulacje dla WAS Wszystkich, mimo wielu godzin oczekiwania daliście radę i każdy z Was dał z siebie 100%. Wracamy do Zielonej Góry z 3 medalami: SREBRO wywalczył Kryspin w KATA, BRĄZ Cyprian i Adam w KUMITE, Cyprian zajął także 4 miejsce w KATA, Helena 4 miejsca w KATA i KUMITE, Florian 4 miejsc w KUMITE, każdy w swoich kategoriach wiekowych. Gratulacje także dla Rodziców za wytrwałość i wparcie… bo najważniejszy jest Człowiek.

VIII Puchar Świata Karate Fudokan Dzieci

8th World Fudokan Cup for Children tłumacząc na Polski to 8 Puchar Świata Karate Fudokan Dzieci.

W tym roku odbył się 1 listopada i był ogromnym wyzwaniem a zarazem przygodą z niezliczoną ilością niespodzianek nie tylko dla uczestników, ale także dla rodziców.

Najważniejsze, że wszyscy dali radę i byli niesamowicie waleczni mimo często zaskakujących werdyktów sędziowskich. Kryspin zdobywa brązowy medal – SUPER !!!. GRATULACJE i ogromne brawa dla pozostałych zawodników „ABiRO Team” – dla Florka, Cypriana, Adama, Heleny, Marka, Kacpra i Aleksandra.

Osobiście dziękuję wszystkim rodzicom z „ABiRO Family”, bo bez waszego wsparcia nie tylko finansowego wyjazd nie doszedłby do skutku.

Mistrzostwa Polski (JKA) Japan Karate Assotiation 2019

Kolejne bardzo ważne osiągnięcia !!!

BRAWA !!! dla naszych najmłodszych zawodników z „ABiRO Team”, którzy udowadniają, że Świat Karate nie ma dla nich tajemnic.

26 października, po raz pierwszy wzięliśmy udział w Mistrzostwach Polski JKA 2019.

ABiRO reprezentowała kadra w składzie: Florian, Kryspin, Cyprian i Adam.

Wracamy z medalami.

Kryspin został Mistrzem Polski w Kata Indywidualnym Dzieci,

Cyprian WiceMistrzem Polski w Kata Indywidualnym i Mistrzem Polski w Kihon Ippon Kumite,

Adam Brązowym Medalistą w Kihon Ippon Kumite.

Seminarium techniczne karate 20 października Czerwieńsk

Gorąca niedziela 20 października w Czerwieńsku jest już za nami, seminarium szkoleniowe bardzo udane, w którym wzięli udział zawodnicy z klubów: Dolnośląska Akademia Karate we Wrocławiu, Klub karate Pomerania Szczecin i Akademia BUDO i Rozwoju Osobowości.

W czasie szkolenia odbyły się treningi motoryczne, kata indywidualne, drużynowe oraz form kumite przygotowujące do najważniejszych startów w tym roku.

Treningi specjalistyczne poprowadzili wspólnie Sensei: Paweł Kasperkiewicz, Paweł Karpow i Dariusz Hejduk. Dziękujemy serdecznie za udział.

Szczególne podziękowania dla rodziców z ABiRO Team za pomoc w przygotowaniach i wsparcie szkolenia.

XII PUCHAR MISTRZA – MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KARATE TRADYCYJNEGO

Puchar Mistrza w Karate Tradycyjnym – Wrocław 2019. Pierwsze starty po wakacjach, pierwsze medale i pierwsze smutki…

Mamy materiał i inspirację do dalszej pracy. Każda, nawet mała porażka motywuje i uczy pokory. Najważniejsze, żeby wyciągać konstruktywne wnioski i optymistycznie patrzeć w przyszłość. To była bardzo pracowita sobota, emocje i wspólnie spędzony czas wśród najbliższych.

Dziękujemy wszystkim za wytrwałość i całej ABiRO Family za udział w turnieju. Jesteście wielcy !!! Bo najważniejszy jest człowiek, a każdy, nawet najdrobniejszy potencjał trzeba wspierać… Wracamy z medalami… w porównaniu z ubiegłym rokiem wypracowaliśmy 500% normy… a przed ABiRO Team, już wkrótce kolejne wyzwania.

Staż techniczny (JKA) – Japan Karate Association – Polska.

W ubiegłą piękną słoneczną sobotę, z resztą bardzo aktywną, nasza Akademia wzięła udział w stażu technicznych Japan Karate Association Polska zorganizowanym tym razem w Klubie Karate KONTRA w Żarach. Młodzi zawodnicy, mogli wymienić się swoim doświadczeniem, zawiązać nowe znajomości i poznać aspekty techniczne i wymagania dotyczące rozgrywek turniejowych. Przećwiczyliśmy wszystkie KATA Heian, Tekki Shodan, Basai Dai, Jion i Kanku Dai. Dodatkowo Sensei Jewdokimow prezentował na przykładach elementy podstawowych form Kumite ćwiczonych w JKA. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i do zobaczenia już wkrótce na kolejnym wspólnych treningach.

Półkolonia z Karate – Lato 2019

Ostatni tydzień wakacji był bardzo pracowity. Półkolonia z Karate to niesamowite chwile, emocje i ogromna dawka energii. W czasie tego tygodnia mogliśmy wspólnie trenować Karate, pojeździć konno, poznać tajniki szermierki i japońskiej sztuki władania mieczem Iaido, postrzelać, zagrać w tenisa, nauczyć się podstaw ratowania życia, pochlapać się w basenie i co najważniejsze wspólnie spędzić czas na grach i zabawach ruchowych. Ze swojej strony chciałbym wszystkim bardzo podziękować za udział w półkolonii. Relacja FOTO w pigułce. Do zobaczenia już wkrótce.

Gasshuku 2019

Druga połowa sierpnia to bardzo pracowity okres szkoleniowo-treningowy. Ciągły rozwój to przede wszystkim podnoszenie swoich kwalifikacji i poszerzanie ugruntowanej już wiedzy. Jednym z takich miejsc, gdzie można tego doświadczyć jest Europejskie Centrum Budo “Dojo-Stara Wieś”, gdzie w dniach 14-18 sierpnia 2019 roku w odbyło się Letnie Gasshuku 2019 – Platforma Europejska WTKF (World Traditional Karate-do Federation), ETKF (European Traditional Karate Federation), WFF (World Fudokan Federation) i WBKA (World Budo Karate Association).

Treningi poprowadzili jedni z najwybitniejszych przedstawicieli karate tradycyjnego na świecie: prof. dr Vladimir Jorga (10 dan) (Serbia), Avi Rokah (7 dan) (USA), Krzysztof Neugebauer (6 dan) (Polska), Cornel Musat (4 dan) (Rumunia). Tak naprawdę Karate jest o tyle fascynujące, że posiada jedno źródło, do którego prowadzą różne drogi. Karate nie można nauczyć się z książek, trzeba tego doświadczyć.

Program “Sportowy Talent” – zgrupowanie letnie.

W dniach od 28 lipca do 2 sierpnia 2019 roku w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki “Dojo-Stara Wieś” odbyło się letnie zgrupowanie w ramach programu “Sportowy Talent.

“Sportowy Talent” to specjalistyczny program treningowy dla najzdolniejszych zawodników do 13 roku życia z klubów członkowskich Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Celem programu jest przygotowanie zawodników do startu w najważniejszych turniejach karate tradycyjnego. Akademia BUDO i Rozwoju Osobowości miała także swoich reprezentantów. Kryspin i Kacper codziennie trenowali, wzięli udział w testach sprawnościowych i turnieju. Kolejne a zarazem ostatnie takie zgrupowanie już pod koniec września.

Pierwsze “Wakacje z Karate”

No i stało się… Pierwsze “Wakacje z Karate” już za nami. To były niesamowite chwile w magicznym miejscu. DOJO Stara Wieś – tu się wszystko zaczyna a czas zatrzymuje się w miejscu na kilka dni.

8-13 lipca przeszedł już do historii. Na pewno będziemy tu wracać…

VII Dzień Małego Karateki – CRS Zielona Góra

Kolejny dzień, tym razem w 16 czerwca Hala CRS w Zielonej Górze i po raz 7 energetyczny „Dzień Małego Karateki” dla najmłodszych. Najważniejszy czas dla moich przedszkolnych podopiecznych… Odważne dzieciaki i jeszcze dumniejsi rodzice… BRAWO dla wszystkich… jesteście Wielcy…

XIX Ogólnopolski Puchar Dzieci – Wrocław

Miniony weekend obfitował mega energią. 15 czerwca ABiRO Team i ABiRO Family na rozgrzanej do czerwoności hali sportowej ORBITA we Wrocławiu było uczestnikami XIX Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci, w którym wzięło udział około 1500 zawodników z całej Polski. Z Wrocławia przywozimy złoty medal, który zdobył Cyprian w swojej konkurencji oraz Puchar dla Floriana – najmłodszego uczestnika.
W każdym naszym zawodniku drzemie uśpiony wojownik, trzeba go tylko delikatnie obudzić… pozdrawiam wszystkich wojowników tych małych i tych większych… Gratulacje…

Avengers are coming…

Pierwszy PIKNIK Rodzinny ABiRO

Pierwszy PIKNIK Rodzinny ABiRO już za nami. W niedzielę 2 czerwca oddychaliśmy pełną piersią na świeżym powietrzu, wśród zieleni, pięknej pogody i w znakomitym towarzystwie. Niedziela pełna wrażeń, rywalizacji sportowej i MEGA pozytywnej energii dla całych rodzin…

Nie wiem czy wiecie ale w Pikniku wzięło udział ponad 100 osób – BRAWO – WY !!!

XI Międzynarodowy Puchar Województwa Śląskiego w karate tradycyjnym, „Silesia Cup”

W sobotę 25 maja odbyła się w Bytomiu 11 edycja Międzynarodowego Pucharu Województwa Śląskiego w karate tradycyjnym, „Silesia Cup”, gdzie startowało 630 zawodników z 4 państw i 11 województw z Polski. Naszą Akademię ABiRO reprezentowała 9 osobowa ekipa w składzie: Alex, Marek, Kacper, Helena, Ula, Kryspin, Adam, Cypi i Florek. Oczywiście nie zabrakło wsparcia Family ABiRO w mocnym składzie. Bardzo pozytywne starty, choć nie wszystkim się powiodło. Wszystkim gorąco dopingowaliśmy. Najważniejszy jest zespół…. i wzajemne wsparcie… Z Pucharu wracamy z 5 medalami: złote medale wywalczyli: Florek i Adam, srebrny: Kryspin, brązowe: Cyprian i Helena. Gratulacje !!!!

XI Biegu Raculan

Drużyny ABiRO nie zabrakło także w sobotnim XI Biegu Raculan. Bieg po zdrowie zawsze będzie najważniejszy… Brawo dla uczestników…

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2019

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2019 już za nami. Fajne starty.. Kilka wygranych pojedynków i kilka przegranych… Bilans: “constans +”. Może zawieszek na szyję nie przywozimy, ale wyjazd baaaardzo udany…

Sportowy Talent – Wiosna 2019

Zgrupowanie Sportowy Talent – Wiosna 2019 w Dojo Stara Wieś (2-5 maja) właśnie trwa. Kryspin godnie reprezentuje ABiRO.
Jesteśmy… trenujemy… zdobywamy dodatkowe umiejętności…

Międzynarodowe Seminarium Tradycyjnego Karate-Do z Sensei Avi Rokah – Niepołomice

Za nami kolejny pracowity weekend. 27 i 28 kwietnia w Niepołomicach, Hela, Kryspin i Kacper wzięli udział w Międzynarodowym Seminarium Tradycyjnego Karate-do z Sensei Avi Rokah. Nie zabrakło, także innych znakomitych instruktorów ze Świata: Justo Gomez, Krzysztof Neugebauer. Wracamy bogatsi o wiedzę…

VI Turniej WARSA i SAWY – Warszawa

Stolica… to brzmi dumnie. W Warszawie 13 kwietnia startowaliśmy w VI Turnieju WARSA i SAWY w Karate Tradycyjnym. ABiRO kolejny już raz wraca z medalami. ZŁOTE medale dla Cypriana i Adama. SREBRO dla Kryspina. BRĄZ dla Kacpra w konkurencji KOGO-Kumite. 4 miejsce dla Helenki i Florka.
DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ !!!
Dziękuję wszystkim za udział w zawodach i rodzicom za wsparcie.

VII Ogólnopolski Turniej Sztuk Walk – Zielona Góra

Hala CRS w Zielonej Górze 7 kwietnia gościła zawodników na VII Ogólnopolskim Turnieju Sztuk Walk. Nie zabrakło i nas. Oprócz konkurencji dziecięcych, mieliśmy swojego kandydata w kategorii OLDBOY, gdzie Paweł zdobył brązowy medal. Rodzina “S” – wymiata. Helena, Kryspin i Aleksander zdobywają złote medal w sowich konkurencjach. Srebrne medale wywalczyli: Cyprian, Ernest, Gabriel, Marek, Michał i Kacper. Brązowe medale dla Urszuli i Natalii. Jest MOC !!! Jest SIŁA !!! Jest CHARAKTER !!!

VII Wiosenny Turniej Karate Tradycyjnego – Oleśnica

6 kwietnia, tym razem Oleśnica. Zawodnicy ABiRO po raz pierwszy startują w tym gościnnym mieście na VII Wiosennym Turnieju Karate Tradycyjnego. Organizacja MEGA !!! Adam, który startował w konkurencji KATA i były to jego pierwsze zawody w życiu, zdobywa ZŁOTO. Kolejne ZŁOTO dla Kryspina, 2 BRĄZOWE medale zdobywają Cyprian i Florek. Na 4 miejscu Kacper. Radość ze startów ogromna. Gratulacje dla Rodziców !!!

IV Puchar Krakowa

Koniec marca a dokładnie jego 30 dzień był pełen emocji na IV Pucharze Krakowa, gdzie startowała rekordowa ilość 1200 zawodników. Ogromna radość rodziców – Cyprian po wielu pojedynkach zdobywa swój pierwszy złoty medal w konkurencji KATA. Florian przywozi do Zielonej Góry brąz w konkurencji KIHON. SUPER…!!!

Wratislavia Cup 2019

9 marca weryfikowaliśmy swoje umiejętności podczas międzynarodowego turnieju Wratislavia Cup 2019. To był nasz pierwszy start w tym roku. Jak zwykle frekwencja dopisała. W konkurencji KATA srebrny medal wywalczył Kryspin. Cyprian i Florian, dla których był to pierwszy tak poważny start w turnieju, zdobyli brązowe medale. Gratulacje.