Perły Lubelszczyzny – 2022 / turniejowo

„Perły Lubelszczyzny – 2022” to Ogólnopolski Turniej Karate Tradycyjnego składający się z 2 edycji zmagań zawodniczych w konkurencjach indywidualnych KATA i KUMITE w dwóch pięknych miastach lubelszczyzny: Kazimierzu Dolnym i Zamościu.

Po dwudniowych rywalizacjach sportowych (9-10 lipca) nasza 5 osobowa ekipa zawodnicza wróciła do Zielonej Góry z 18 medalami (8 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe), a w klasyfikacji generalnej 1 miejsce i Puchar zdobył w swojej kategorii wiekowej: Adam Sobotka i Cyprian Stachowiak.

Gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju, a szczególne podziękowania dla rodziców za wsparcie i doping !!!

Wywalczone medale w konkurencjach indywidualnych KATA i KUMITE po II turniejach:

 • złote medale (Adam Sobotka x4, Cyprian Stachowiak x3, Wojciech Łukaszewski),
 • srebrne medale (Wojciech Łukaszewski x3, Maurycy Łosowski x2, Ismena Łosowska, Cyprian Stachowiak),
 • brązowe medale (Maurycy Łosowski x2, Ismena Łosowska).

Perły Lubelszczyzny – 2022 / treningowo

„Perły Lubelszczyzny – 2022” to był bardzo aktywny weekend treningowo/turniejowy.

W dniach 8-10 lipca braliśmy udział w seminariach i treningach pokazowych które poprowadził Sensei Włodzimierz Kwieciński 9 Dan na Rynku w Kazimierzu Dolnym i Zamościu.

Wróciliśmy pozytywnie zmęczeni bogatsi o wiedzę przekazaną nam podczas zajęć i mocno zmotywowani do kolejnych działań w czasie wakacji.

KARATE-CAMP Lato 2022 Pogorzelica.

Nasz kolejny obóz ABiRO (KARATE-CAMP Lato 2022) tym razem odbył się w Pogorzelicy na morzem. Pogoda dopisała, tylko 1 dzień padało i to bardzo mocno. Praktycznie codziennie korzystaliśmy z kąpieli w morzu, czasem piasek aż parzył w stopy. Plaża dała nam bardzo dużo możliwości aktywnego spędzania czasu i to jest ogromny plus naszego wyjazdu.

W tym roku treningowo zwróciliśmy uwagę na podstawy: dynamikę ciała, moc, formę i przejścia, a szczególnie na pozycję w podstawowych KATA Heian i form Kumite. Dodatkowo przez cały obóz wszyscy nauczyli się KATA Tekki Shodan. Nie zabrakło też treningu „sędziowskiego” – komendy, chorągiewki i gesty. Oprócz treningów i porannych rozruchów była mnóstwo gier i zabaw: turniej piłki nożnej, turniej piłki koszykowej, turniej „Boule” lub inaczej mówiąc „Pentanque”, konkursy, ciekawe animacje angażujące wszystkich do aktywnego udziału. Odwiedziliśmy wycieczkowo Niechorze, jadąc kolejką wąskotorową odwiedzając Latarnie Morską oraz Park Miniatur Latarni Morskich. W inny dzień pokonaliśmy w kilka godzin park linowy – to były emocje !!!

Dowiedzieliśmy się kim była i co osiągnęła Halina Konopacka (nasz Bohater sportowy) na podstawie książki Marii Rotkiewicz pt: “Z radości życia Halina Konopacka”. Zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne w postaci warsztatów dotyczące przeciwdziałania patologii społecznych m.in szkodliwości nadużywania telefonów komórkowych, smartfonów i zagrożeniom cywilizacyjnym, a także zajęcia o bezpieczeństwie podczas uprawiania sportu. Nie zabrakło także pieczenia kiełbasek, śpiewów przy ognisku oraz dyskoteki „pod daszkiem”.

Dziękujemy wszystkich za aktywny udział – daliście z siebie wszystko, a nawet jeszcze więcej. Podziękowania za pomoc dla Asi, Olimpii, Ewy, Pawła, Łukasza, Kacpra, Filipa, Ernesta i Wojtka. Życzymy wszystkim dużo słońca w te wakacje i do zobaczenia już wkrótce. Oss !!!

MISTRZOSTWA POLSKI POLSKIEJ UNII KARATE TRADYCYJNEGO – Lublin 2022

11 i 12 czerwca 2022 Hala Widowiskowo-Sportowa Globus w Lublinie zgromadziła 700 zawodników, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego w kategoriach: dzieci, junior młodszy, junior, młodzieżowiec, senior, weteran i masters.

Pierwszego dnia na 6 matach rywalizowali najstarsi zawodnicy. Drugi dzień należał do najmłodszych, gdzie startowało pół tysiąca dzieci przez kilka godzin tym razem na 7 planszach.

Duże brawa dla wszystkich startujących. Hala Globus przez dwa dni była miejscem wielu zaciętych pojedynków, widowiskowych akcji, hartu ducha i dużej woli zwycięstwa.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom ABiRO za liczny udział w mistrzostwach jesteśmy z Was bardzo dumni, że zawsze stajecie na wysokości zadania i mimo przeciwności losu nigdy się nie poddajecie. Dla nas każdy z Was jest już zwycięzcą, inspiracją i wzorem do naśladowania.

Dziękujemy rodzicom za obecność, wsparcie i kibicowanie. Czas upływa, ale ulotne chwile jak „motyle” zawsze pozostaną w naszej pamięci. Razem jesteśmy mocniejsi tworząc ABiRO-Family.

Akademia BUDO i Rozwoju Osobowości (ABiRO) w Lublinie zdobywa 27 medali (7 złotych, 9 srebrnych i 11 brązowych).

Nasze wyniki w konkurencjach indywidualnych KATA i KUMITE:

 • złote medale (Adam Lepa x2, Igor Kudła, Oliwia Kużel, Antonina Kostyra, Kacper Jarzyński),
 • srebrne medale (Oliwia Kużel, Ismena Łosowska, Marta Wojcieszak, Lidia Piosik, Hanna Piwko, Kacper Jarzyński),
 • brązowe medale (Antonina Kostyra, Franciszek Kaszubski x2, Igor Kudła, Ismena Łosowska, Kryspin Sozański, Lidia Piosik, Karolina Kiczak, Maurycy Łosowski, Jędrzej Piwko).

W konkurencjach drużynowych KATA:

 • złoty medal dla drużyny (Marta Wojcieszak, Karolina Kiczak, Hanna Piwko),
 • srebrny medal dla drużyny (Adam Lepa, Adam Sobotka, Jędrzej Piwko),
 • brązowy medal dla drużyny (Lidia Piosik, Igor Kudła, Kacper Jarzyński).

W konkurencjach drużynowych ENBU:

 • srebrny medal dla drużyny (Lidia Piosik, Igor Kudła),
 • srebrny medal dla drużyny (Hanna Piwko, Franciszek Kaszubski).

Egzaminy na stopnie kyu

Ruszyła rejestracja do egzaminów na stopnie kyu !!!

Pamiętajmy, że zapisy na egzamin zamykają się automatycznie dzień przed egzaminem o 23.59. Nie zostawiajmy więc zapisów na ostatnią chwilę.
 
21 czerwca (wtorek) SP-29 (ZE nr 10) ul. Energetyków
 • godz.15:20 – egzamin na pomarańczowy pas (7 kyu).
21 czerwca (wtorek) SP-21 os. Pomorskie
 • godz.17:00 – egzamin na biały (9 kyu) i żółty pas (8 kyu),
 • godz.18:00 – egzamin na pomarańczowy (7 kyu), zielony (6 kyu) i niebieski pas (5 i 4 kyu).
22 czerwca (środa) w SP-13, ul. Chopina
 • godz.15:20 – egzamin na biały (9 kyu) i pomarańczowy pas (7 kyu).
22 czerwca (środa) w SP-Czerwieńsk
 • godz.17:00 – egzamin na biały (9 kyu), żółty (8 kyu), pomarańczowy (7 kyu), zielony (6 kyu) i niebieski pas (5 i 4 kyu).
 
Organizatorem jest Akademia BUDO i Rozwoju Osobowości. Egzaminy zostaną przeprowadzone w godzinach trwania treningów dla poszczególnych grup. Ze względu na reżim sanitarny osoby towarzyszące będą musiały poczekać na zewnątrz.
 
Koszt egzaminu to 80 zł.
 
Osoba, która pozytywnie zaliczy egzamin otrzyma certyfikat potwierdzający zdany egzamin oraz pas (w przypadku zmiany koloru pasa).
 
Rejestracja na egzamin i wpłaty (wyłącznie poprzez system PUKT) do 20 czerwca.
 
Egzamin na żółty i kolejny pas jest związany z ważną licencją PUKT (Polskiej Unii Karate Tradycyjnego). Osoby, które nie posiadają ważnej lub w ogóle licencji PUKT wykupują licencję za pośrednictwem systemu PUKT (koszt rocznej licencji to 50 zł).
Strój do egzaminu taki sam jak w przypadku treningów.
 
Warunki udziału w egzaminie:
 • konto w systemie PUKT
 • rejestracja do egzaminu w systemie PUKT
 • dopuszczenie przez instruktora (który zatwierdza kandydata w systemie PUKT)
 • dokonanie opłaty w terminie za egzamin (za pośrednictwem systemu PUKT)
 • ważna licencja PUKT (od egzaminu na żółty pas)
 • brak zaległości w opłatach za treningi karate
Uwaga !!!
Filmik #1 – jak zarejestrować się w systemie PUKT – https://www.youtube.com/watch?v=UBJdY9SXPcI&t=21s
Filmik #2 – jak zapisać się na egzamin w systemie PUKT – https://www.youtube.com/watch?v=WgT2XRGFvRo