KARATE-CAMP Lato 2022 Pogorzelica.

Nasz kolejny obóz ABiRO (KARATE-CAMP Lato 2022) tym razem odbył się w Pogorzelicy na morzem. Pogoda dopisała, tylko 1 dzień padało i to bardzo mocno. Praktycznie codziennie korzystaliśmy z kąpieli w morzu, czasem piasek aż parzył w stopy. Plaża dała nam bardzo dużo możliwości aktywnego spędzania czasu i to jest ogromny plus naszego wyjazdu.

W tym roku treningowo zwróciliśmy uwagę na podstawy: dynamikę ciała, moc, formę i przejścia, a szczególnie na pozycję w podstawowych KATA Heian i form Kumite. Dodatkowo przez cały obóz wszyscy nauczyli się KATA Tekki Shodan. Nie zabrakło też treningu „sędziowskiego” – komendy, chorągiewki i gesty. Oprócz treningów i porannych rozruchów była mnóstwo gier i zabaw: turniej piłki nożnej, turniej piłki koszykowej, turniej „Boule” lub inaczej mówiąc „Pentanque”, konkursy, ciekawe animacje angażujące wszystkich do aktywnego udziału. Odwiedziliśmy wycieczkowo Niechorze, jadąc kolejką wąskotorową odwiedzając Latarnie Morską oraz Park Miniatur Latarni Morskich. W inny dzień pokonaliśmy w kilka godzin park linowy – to były emocje !!!

Dowiedzieliśmy się kim była i co osiągnęła Halina Konopacka (nasz Bohater sportowy) na podstawie książki Marii Rotkiewicz pt: „Z radości życia Halina Konopacka”. Zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne w postaci warsztatów dotyczące przeciwdziałania patologii społecznych m.in szkodliwości nadużywania telefonów komórkowych, smartfonów i zagrożeniom cywilizacyjnym, a także zajęcia o bezpieczeństwie podczas uprawiania sportu. Nie zabrakło także pieczenia kiełbasek, śpiewów przy ognisku oraz dyskoteki „pod daszkiem”.

Dziękujemy wszystkich za aktywny udział – daliście z siebie wszystko, a nawet jeszcze więcej. Podziękowania za pomoc dla Asi, Olimpii, Ewy, Pawła, Łukasza, Kacpra, Filipa, Ernesta i Wojtka. Życzymy wszystkim dużo słońca w te wakacje i do zobaczenia już wkrótce. Oss !!!